fbpx

Önismeret

DISC alapú karaktertipológia

Mennyire ismered magad és a körülötted élő embereket?

Életünk során elkerülhetetlen, hogy megtanuljunk mások szempontjából is ránézni dolgokra, és megértsük az emberek közötti sokszínűség belső okait. Formáld a saját előnyöddé az itt megszerzett tudást!

D-Domináns
„Irányító”- Piros

-Versengő

-Magabiztos

-Szókimondó

-Vezető egyéniség

-Makacs

-Független

-Türelmetlen

I-Inspiráló
„Kapcsolatépítő”- Sárga

-Derülátó
-Temperamentumos
-Fecsegő
-Játékos
-Rendszertelen
-Társaságkedvelő
-Beszédes

S-Támogató
„Beleérző”- Zöld

-Kiegyensúlyozott
-Figyelmes, gondoskodó
-Békés
-Félénk
-Türelmes
-Készséges
-Zárkózott

C-Óvatos
„Elemző”- Kék

-Elemző
-Körülményes
-Pontos
-Perfekcionista
-Illemtudó
-Távolságtartó
-Befelé forduló

KARRIERTANÁCSADÁS

Te feltetted már magadnak a kérdést, hogy miben vagy igazán tehetséges? És Te abban dolgozol / azt tanulod?

Ha receptet írnánk a sikeres életről, akkor valószínűleg az összetevő lista valahogyan így nézne ki:

– támogató család,

– stabil értékrend,

– biztos anyagi háttér,

– szoros barátságok,

– inspiráló tanárok… és még folytathatnánk a listát

Azonban sok embernek nem adatnak meg ezek a lehetőségek az életében és egyedül kell boldogulnia ezen a hosszú és szövevényes, sokszor végtelen bonyolult úton, amit életnek nevezünk.

 

A megfelelő célok kitűzése nélkül legyen szó akár magánéletről, akár karrierről szinte borítékolhatóak a nem megfelelő döntések. A karriertanácsadást nem tudjuk elkülöníteni a magánélettől, ezek kéz a kézben járnak. Miért ne élhetnél egy teljes életet boldog családi háttérrel és sikeres karrierrel? Hiszen mindez sikerülhet, csak a megfelelő lépéseket és döntéseket kell meghozni.

Pályaválasztási TANÁCSADÁS

Az első igazán nagy mérföldkő az életünkben a pályaválasztás, hiszen ekkor -egészen drasztikusan fogalmazva- el kell döntenünk, hogy mit szeretnénk igazán kezdeni az életünkkel. Ez egy nagyon nehéz kérdés, néha még felnőttfejjel is. Ott állunk a „nagy döntés” előtt, akár gyerekként, vagy szülőként és nem tudjuk, hogyan is álljunk neki.

 

Ez régen talán valamelyest egyszerűbb volt, hiszen sokszor a szülők szakmáját vitték tovább a gyerekek, de a mai felgyorsult és folyamatosan változó világunkban, ahol bárki bármi lehet, egy „kicsit” bonyolultabb lett ez a kérdéskör.

 

Természetesen vannak szakmák és hivatások, amelyek tudatos tervezést igényelnek: ilyen például az orvosi, jogász, pedagógus vagy a mérnöki szak. Ezekben az esetekben a hivatástudat talán a legfontosabb és hogy valóban magadénak érezd ezen munkaköröket.

 

Na de mi van akkor, ha nem tudod egészen kisgyermek korodtól kezdve, hogy mi szeretnél lenni, vagy nem világosodsz meg egyik este az ágyban fekve a jövendőbeli szakmádat illetően?! A pályaválasztáskor derül ki igazán, hogy valóban ismerjük-e magunkat. Tekintsünk rá úgy, mint egy önismereti útra. Az lenne az ideális, hogyha tisztába lennénk a saját képességeinkkel, érdeklődési
körünkkel, fejlesztendő területeinkkel.

 

A pályaválasztás egy nagyon bonyolult és hosszadalmas folyamat, beszéljünk róla és találjuk ki közösen a választ arra, hogy „mi leszel, ha nagy leszel?”.

Önmenedzselés

Te tudod, hogy mi rejlik benned igazán? És kihozod magadból?

A mai világban óriási hangsúlyt kell fektetnünk arra, hogy hogyan menedzseljük magunkat legyen szó akár egy állásinterjúról, vagy éppen egy randiról a kiszemelt emberrel. Bizonyára nem mondok újdonságot azzal, ha kijelentem, ennek is az önismeret az alapja.

Annak érdekében, hogy hitelesen tudjuk a legjobb formának adni ismernünk kell erősségeinket és fejlesztendő területeinket. Ezek ismeretével már egy olyan alapot tudhatunk magunkénak, amivel nagyon jól indulunk az esélyesek listáján.

Légy expert magadból! Fejleszd erősségeidet, domborítsd ki őket, vagy zárkózz fel a fejlesztendő területeiden. Mindegy melyik utat választod, nagyon hasznos lesz számodra! Tanuld meg, hogy mutasd meg erősségeidet és hogyan rejtsd el gyengeségeidet.

IDŐGAZDÁLKODÁS

Valóban szabadon rendelkezel a saját időddel?

Minőségi idő a családdal és a barátokkal, sportolás, hobbi, főzés, házimunka, a munkahelyen produktív munkavégzés és természetesen egy kis „énidő”. Ezekre mind jut elég időd? Ha képzeletbeli pipákat kellene ide helyezned akkor mindenhova őszintén oda tudnád írni?

A megfelelő időgazdálkodás nem csupán a munkahelyen, hanem a magánéletedben is végtelenül fontos szerepet játszik.

Vegyük sorra, hogy milyen lépéseken kellene végigmenni a megfelelő időgazdálkodásig:

1. Célok felállítása

2. Feladatok összegyűjtése csoportonként

3. Az előbb felsorolt feladatok egy időgazdálkodási mátrixba történő behelyezése

4. Egyébként Neked most van erre időd, hogy böngészd a weboldalunkat, vagy éppen elcsíptél valahonnan egy keveset?

Teremtsük meg együtt a szabadidődet!